IVECO uruchamia pierwszy program lojalnościowy w branży samochodów ciężarowych, aby zaangażować społeczność kierowców.

System nagród opiera się na ocenie stylu jazdy i liczby kilometrów przejechanych ciężarówką IVECO. Kierowcy uzyskują dostęp do wyjątkowych nagród i korzyści, jeżdżąc bezpiecznie i w sposób zrównoważony. Korzyści z programu odnoszą też właściciel floty poprzez wspieranie utrzymania i zatrudnienia kierowców oraz optymalizację kosztów

Wraz z uruchomieniem IVECO Drivers Fidelity Club, IVECO wprowadza pierwszy program lojalnościowy w branży samochodów ciężarowych dedykowany społeczności kierowców, nagradzający odpowiednie zachowanie prowadzącego – to pionierska nowość w sektorze transportu długodystansowego, wywodząca się z podejścia skoncentrowanego na kliencie. Mając na celu poprawę doświadczenia kierowcy i czerpiąc inspirację ze świata handlu detalicznego, IVECO opracowało program lojalnościowy z systemem nagród opartym na przejechanych przez kierowcę kilometrach oraz bezpieczeństwie jego stylu jazdy. Carmelo Impelluso, Head of EMEA Commercial Operations, IVECO Truck Business Unit, powiedział „Wprowadzając na rynek IVECO S-Way przyjęliśmy projekt zorientowany na kierowcę, dostosowując nasze pojazdy do życia kierowców, aby zapewnić im pierwszorzędne warunki życia i pracy z wieloma funkcjami i połączonymi usługami. Nowy program lojalnościowy rozwija to podejście, otwierając nową i ekskluzywną społeczność dla kierowców, których wspólnym celem jest poprawa stylu jazdy, z pozytywnym efektem domina w zakresie bezpieczeństwa ciężarówek i oszczędności paliwa, a ostatecznie generując korzyści także dla właścicieli flot, pod względem kosztów posiadania i utrzymania kierowców”.

Dołączenie do programu jest szybkie i łatwe. Kierowca musi tylko pobrać aplikację IVECO ON Easy Way, zalogować się bezpośrednio z aplikacji i zarejestrować w Drivers Fidelity Club. Po podłączeniu pojazdu i powiązaniu Karty Kierowcy z kontem IVECO ON, kierowca może rozpocząć jazdę, zdobywając punkty. Im więcej jeżdżi oraz im lepiej jeżdżi, tym więcej zdobywa punktów, uzyskując dostęp do obszernego katalogu ekskluzywnych nagród i korzyści. Kierowcy są klasyfikowani na różnych poziomach w zależności od ich skumulowanych punktów: od poziomu podstawowego Trucker do poziomu Master, uprawniającego ich do coraz bardziej ekskluzywnych nagród.

Ocena stylu jazdy jest obliczana za pomocą specjalnych algorytmów, uwzględniających zarówno parametry pojazdu, jak i kierowcy związane z bezpieczeństwem i zrównoważonym rozwojem, takie jak zużycie paliwa, stan techniczny auta i wskaźniki bezpieczeństwa drogowego. Ocenę stylu jazdy w czasie rzeczywistym można monitorować w aplikacji Easy Way oraz w systemie informacyjno-rozrywkowym samochodu. Ponadto wkrótce zostanie wprowadzona nowa dedykowana umiejętność Driver Pal (pokładowego asystenta głosowego kierowcy IVECO zbudowanego na Amazon Web Service), zaprojektowana dla Drivers Fidelity Club i umożliwiająca kierowcom wygodne sprawdzanie swoich postępów w programie podczas jazdy przez komendy głosowe Alexa.

Korzyści dla właściciela floty

Korzyści z IVECO Drivers Fidelity Club odnoszą też właściciele flot: program wspiera zatrzymanie kierowców poprzez system nagród, a ocena stylu jazdy pomaga zmaksymalizować dyspozycyjność pojazdu, bezpieczeństwo na pokładzie i zużycie paliwa. Ostatecznie optymalizuje koszty dla właściciela floty.

W pierwszym etapie IVECO Drivers Fidelity Club zostanie wprowadzony we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Niemczech, czyli na rynkach najważniejszych dla koncernu w Europie.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent