Dwie ciężarówki klasy tonażowej ciężkiej – ciagniki siodłowe S-Way dołączą do floty pojazdów IVECO dostarczanych do Scuderia Ferrari i będą wykorzystywane do transportu na tory wyścigowe mistrzostw świata samochodów i sprzętu zespołu Formuły 1.
Jako Sponsor Ferrari Challenge Europe, IVECO dostarczyło dwie ciężarówki S-Way. Odbyło się to dniu 20 kwietnia 2023 roku podczas ceremonii na kultowym torze Ferrari w Fiorano, w obecności Luca Sra, prezesa Truck Business Unit, Iveco Group, oraz Laurenta Mekiesa, Scuderia Ferrari Dyrektor wyścigów – szef obszaru toru. Luca Sra skomentował powyższe następująco „Jesteśmy bardzo dumni z tego, że nasza marka jest kojarzona z taką światową legendą sportu. Przez ostatnie 20 lat współpracowaliśmy z Ferrari, które powierzało naszym wydajnym i niezawodnym pojazdom logistykę i obsługę swoich najważniejszych aktywów. Podzielamy podobne wartości i ambicje, pasję i ducha rywalizacji potrzebne do działania na najwyższym poziomie. Podobnie jak Scuderia Ferrari, kieruje nami pasja walki, dążenie do doskonałości, ciągłe przesuwanie granic tego, co jest możliwe, aby podnosić poprzeczkę w naszych wynikach dzień po dniu, zawsze dążąc do szczytu”.
Dwie ciężarówki S-Way w specjalnym malowaniu w ekskluzywnym odcieniu typowym dla aut zespołu Formuły 1, rozszerzają flotę IVECO dostarczaną do Scuderia Ferrari i będą wykorzystywane do transportu samochodów i sprzętu Formuły 1 na wyścigi o mistrzostwo świata utwory.
S-Way to typoszereg o dużej ładowności, opracowany z myślą o zapewnieniu pełnego pakietu funkcji i usług skoncentrowanych na kierowcy, na zrównoważony rozwój i na zaawansowany poziom nowych zindywidualizowanych usług umożliwiających łączność. To rozwiązanie transportowe zaprojektowane w celu usprawnienia życia kierowcy na pokładzie. Przenosi ono oszczędność paliwa na nowy poziom dzięki nowej gamie silników, zaawansowanym technologiom, wyjątkowym właściwościom aerodynamicznym oraz innowacyjnym i dostosowanym usługom. To też w 100% połączony – usieciowony samochód, otwierający nową erę w zarządzaniu flotą i życiu na pokładzie oraz wspierający operatorów logistycznych i menedżerów floty poprzez optymalizację dyspozycyjności taboru i oszczędność paliwa.
Egzemplarze S-Way dostarczone do Scuderia Ferrari to niskie ciągniki, idealnie pasujące do kampera zespołu Maranello. Zaopatrzone są w silnik Cursor 13 o mocy 570 KM, 12-biegową zautomatyzowaną skrzynię biegów HI-TRONIX oraz w pełni pneumatyczne zawieszenie. Do tego dochodzą m.in. zaawansowany system Infotainment z nawigacją satelitarną, IVECO Driver Pal oraz moduł łączności 4G.

   Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent