IVECO BUS, marka autobusów miejskich, międzymiastowych i turystycznych należąca do Grupy Iveco, zdobyła największy jak dotąd kontrakt na autobusy elektryczne we Włoszech na dostawę 411 pojazdów elektrycznych akumulatorowych dla ATAC SpA – Azienda per la mobilità, operatora transportu publicznego ze stolicy Włoch.

Podpisany kontrakt jest wart ponad 300 milionów euro i stanowi część strategicznego planu ATAC mającego na celu oferowanie coraz bardziej zrównoważonej, wydajnej i dostępnej mobilności. Przetarg obejmuje nie tylko nowe autobusy elektryczne o długości 12 lub 18 metrów, ale także 10-letni plan pełnej obsługi każdego z nich.

Pierwsze dostawy spodziewane są do końca 2024 roku, a wszystkie pozostałe autobusy mają zostać dostarczone do połowy 2026 roku. Ta ważna inwestycja pokazuje, że Rzym jako jeden z zaufanych dostawców ATAC polega na IVECO BUS w dostarczaniu opłacalnych rozwiązań.

Domenico Nucera, prezes jednostki biznesowej ds. autobusów w Grupie Iveco, stwierdził „Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wnieść kluczowy wkład w przejście Rzymu na bardziej ekologiczną i wydajną mobilność. Nasza coraz silniejsza oferta w zakresie elektrycznego transportu pasażerskiego cieszy się uznaniem na całym rynku włoskim oraz na arenie międzynarodowej, co potwierdza naszą pozycję wiodącego partnera. Rozszerzenie tego na stolicę Włoch, „Wieczne Miasto”, to odpowiedni sposób na rozpoczęcie roku 2024, po zamknięciu roku bardzo satysfakcjonującego pod względem zamówień na IVECO BUS”.

 

     Tekst: Jarosław Brach

     Zdjęcia: Producent