Grupa Migliaccio we Włoszech została założona w latach 70. XX wieku, w okresie rozkwitu w tym kraju branży budowlanej. Dzisiaj Roberto Migliaccio poszedł w ślady swojego ojca Camillo i nadal prowadzi tę firmę.
Pierwszą pracą wykonaną przez Grupę była budowa Centrum Biznesowego w Neapolu. Było to wówczas coś spektakularnego, gdyż istniały tylko dwie 24-metrowe pompy samochodowe. Dziś firma stoi przed zupełnie inną rzeczywistością, dysponując flotą ponad 200 pojazdów. Największą jest ciężarówka Scania z 60-metrową pompą do betonu. Bazuje ona na podwoziu 5-osiowym, z krótką, dzienną kabiną i osiami w układzie 2+3, gdzie tylny tridem zawiera napędowy tandem oraz oś tylną, skręcaną przeciwbieżnie w stosunku do przednich kół kierowanych.
Przygotowany na wszystkie scenariusze
Właściciel Roberto Migliaccio wskazuje „Wykonujemy wyłącznie duże prace, takie jak realizacja metra i wiaduktów, jak Pescara, wiadukt w Parmie, gdyż mamy betoniarki i pompy odpowiednie do tego rodzaju operacji. Przeważnie transportujemy i pompujemy beton. Dzięki 40-letniemu doświadczeniu, wysoko wykwalifikowanym pracownikom i różnorodności pojazdów jesteśmy w stanie poradzić sobie z najbardziej krytycznymi sytuacjami: niekorzystnymi warunkami pogodowymi, nieprzepuszczalnymi chodnikami i ciasnymi przestrzeniami”.
Scania XT
Pojazd Scania, który został dodany do floty w 2022 roku, przekroczył oczekiwania „Zalet pojazdu Scania wyposażonego w taką pompę jest wiele. Jesteśmy jedną z nielicznych firm posiadających tak duże pompy we Włoszech, co czyni nas popularnym wyborem, ponieważ niektóre prace wymagają tego rozmiaru. Oznacza to, że możemy pracować szybciej” – dodaje Migliaccio. Ciężarówka Scania ma pięć osi i jest ogromna pod względem wielkości, ale jednocześnie bardzo smukła w ruchach i łatwa w obsłudze. „Poradzono nam wypróbowanie Scanii i muszę przyznać, że w roku, w którym ją mamy – zero problemów. Ponadto zużycie paliwa jest doskonałe. A potem możemy za jego pomocą wpompować beton na wysokość 60 metrów. To coś nie do pobicia”.
Grupa Migliaccio stale inwestuje w coraz to nowsze technologie. Dzięki temu stała się jedną z najbardziej poszukiwanych firm we włoskiej branży transportu i pompowania betonu. Siedziba znajduje się w Bolonii, ale ich obecność jest wyraźnie widoczna także w Mediolanie, Genui, La Spezii i Neapolu. Liczba warsztatów i magazynów połączonych z Migliaccio zapewnia szybką dostępność wszystkich pojazdów przy maksymalnej wydajności.
Ponieważ Migliaccio jest jedną z niewielu firm, które mogą podjąć się określonych zleceń, zależy jej na tym, aby maszyny były zawsze w stanie działać. „To także jeden z powodów, dla których wybraliśmy Scanię. Za nasze pieniądze otrzymujemy świetną jakość” – podsumowuje Migliaccio.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent