Hygenox GmbH opracowuje ekologiczne systemy wodorowe i promuje przekształcanie procesów przemysłowych w zrównoważoną energię. Quantron AG zamierza dostarczyć Hygenox maksymalnie osiem pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi, w ten sposób umożliwiając zrównoważoną logistykę w ramach projektu wodorowego na terenie fabryki Opla w Rüsselsheim nad Menem
Specjaliści ds. zrównoważonego transportu pasażerskiego i towarowego Quantron AG i Hygenox GmbH podpisały list intencyjny (LOI), który kładący podwaliny pod bliską współpracę w obszarze projektów zielonego wodoru.
Hygenox GmbH postawił sobie za cel wspieranie klientów przemysłowych w odchodzeniu od paliw kopalnych i promowanie przejścia na paliwa zrównoważone. Budując rozproszoną sieć zakładów produkujących ekologiczny wodór, Hygenox oferuje swoim klientom niezawodne dostawy przyjaznego dla środowiska wodoru lokalnie i poprzez umowy serwisowe. Monachijska firma planuje i realizuje także konwersję procesów przemysłowych na ekologiczny wodór. W latach 2025/2026 Quantron AG zamierza dostarczyć Hygenox do ośmiu przyjaznych dla klimatu pojazdów na ogniwa paliwowe, modeli QUANTRON QHM FCEV i QUANTRON QLI FCEV. Pojazdy te zostaną wykorzystane w projekcie wytwarzania wodoru o mocy 100 MW na terenie fabryki Opla w Rüsselsheim nad Menem.
Warwick Hill, dyrektor generalny grupy Hygenox, ocenił „Nasza działalność opiera się na dostarczaniu dużym klientom przemysłowym ekologicznego wodoru w ramach naszej struktury „Fuels-as-a-Service” (FaaS). Pojazdy QUANTRON z wodorowymi ogniwami paliwowymi dają nam możliwość osiągnąć nasz cel: Zmniejszenie śladu węglowego podczas dostaw do klientów.”
Andreas Haller, dyrektor generalny i założyciel Quantron AG, wskazał zaś „Wspólne zaangażowanie firm Hygenox i QUANTRON w technologie przyjazne dla środowiska i zrównoważoną mobilność odzwierciedla nasze przekonanie, że łącząc wiedzę i zasoby, możemy rozwijać wizję bezemisyjnej produkcji i wykorzystania energii oraz wprowadzania na drogi innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności”

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent