Goodyear – nowe podejście do rynku oponiarskiego Cz.5
nne dwie kluczowe nowości, wspomagające eksploatacje taboru, to czytnik najazdowy Goodyear oraz Goodyear DrivePoint. Czytnik najazdowy Goodyear eliminuje zawsze problematyczną konieczność ręcznej kontroli ciśnienia i stanu każdej opony, co wymaga czasu oraz zwiększa koszty. Użycie czytnika najazdowego trwa kilka sekund, co oznacza niższe koszty konserwacji i skrócenie czasu przestojów pojazdów. Na te korzyści wskazuje Łukasz Serafin
z OMEGA Pilzno „Jako pierwsza firma w Polsce zamontowaliśmy na bazie także płytę czujnikową, której zadaniem jest kompleksowe zbadanie opony – od wysokości bieżnika, przez ciśnienie, po nacisk na osie. Chodzi przede wszystkim o wydłużenie cyklu życia opony, aby się mniej zużywała, a co za tym idzie był mniejszy pobór paliwa, czego konsekwencją jest zmniejszenie emisji CO2. Każdy kierowca wyjeżdżając w delegację musi przejechać przez tą płytę. Ona też skraca czas diagnostyki opon. Wcześniej badanie jednego pojazdu trwało ok. pół godziny, po instalacji płyty w tym samym czasie jesteśmy w stanie sprawdzić od 300 do nawet 400 samochodów”.
Natomiast Goodyear DrivePoint to prosty sposób na konserwację opon. Dotąd prawidłowa ich konserwacja wymagała wykwalifikowanych pracowników obsługi, pomocy administracyjnej i dokładnego planowania. Ręczne sprawdzanie opon jest czasochłonne, co skutkuje bezproduktywnymi przestojami w ruchu ciężarówek oraz bywa obarczone ryzykiem błędu ludzkiego. Rozwiązanie tych problemów gwarantuje Goodyear DrivePoint. W przypadku aut wyruszających często w krótkie trasy to zautomatyzowane rozwiązanie zapewnia dobry sposób na przeprowadzanie precyzyjnej kontroli ciśnienia w oponach przy każdej wizycie pojazdu w bazie.
Tekst: Jarosław Brach
Zdjęcia: Bartosz Wojtowski