GATE – Green & Advanced Transport Ecosystem – na rynku włoskim z pilotażowym projektem. Od 3 lipca 2023 roku nowa celowa spółka Grupy Iveco oferuje elastyczne formuły pay-per-use dla wynajmu terminowego w 100% ekologicznych pojazdów użytkowych. Po uruchomieniu we Włoszech w 2024 roku plan zakłada rozszerzenie tego innowacyjnego modelu biznesowego na inne kraje europejskie.
GATE ma na celu zrewolucjonizowanie bardzo konkurencyjnego rynku i stanowi decydujący krok w kierunku przyszłości zrównoważonej i cyfrowej mobilności. W odpowiedzi na zapotrzebowanie na inteligentne rozwiązania do transformacji energetycznej w sektorze transportowym, GATE w ciągu kilku miesięcy z pomysłu przekształcił się w kompletny ekosystem. Darmowy Advanced Ecosystem of GATE zawiera różne pakiety: Easy, Energy i eManager. Każdy z nich obejmuje opcje stacji ładowania i dedykowane usługi spełniające różne potrzeby klientów.
Najbardziej innowacyjną cechą GATE jest formuła pay-per-use, umożliwiająca przejście od wynajmu ze stałą miesięczną opłatą do oferty szytej na miarę, nastawionej na szacowane wykorzystanie pojazdu przez użytkownika, z usługami premium i korektami na podstawie faktycznego zużycia. Elastyczność formuły pozwala klientom wybrać najlepsze rozwiązanie dla ich potrzeb, od dostaw ostatniej mili po transport dalekobieżny. W ofercie GATE w chwili premiery pojawił się nowy eDAILY, elektryczne auto dostawcze IVECO, natomiast w niedalekiej przyszłości oferta zostanie poszerzona o elektryczne ciężarówki do transportu ciężkiego, akumulatorowe i na ogniwa paliwowe.
U podstaw nowego ekosystemu GATE leży zatem zielona technologia, połączona z wartością dodaną partnerów. Do głównych należą Bridgestone, światowy lider w sektorze opon i rozwiązań dla zrównoważonej mobilności, oraz wefox, firma zajmująca się technologią ubezpieczeniową z siedzibą w Berlinie. Program Fleetcare firmy Bridgestone, z kompleksową integracją ekosystemu, oferowaniem usług dla klientów GATE, usługami pompowania, wsparciem dla telematyki i sztucznej inteligencji, w celu poprawy autonomii i osiągów pojazdów. wefox wybrał z kolei dla GATE produkty ubezpieczeniowe, aby zapewnić pełną zgodność nowej działalności i będzie zarządzać całym procesem cyfrowo. Dzięki wsparciu partnerów takich jak ci i inni, którzy wciąż są definiowani,
Simone Olivati, prezes Financial Services Iveco Group i szef GATE, powiedział „Jesteśmy gotowi zablokować przyszłość i jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć naszym klientom w kierunku mobilności jutra, pracując razem na rzecz rozwoju bardziej zrównoważonego społeczeństwa”.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent