Ford Trucks przedstawia F-LINE, nową serię dedykowaną do ciężkich przewozów dystrybucyjnych, przewozów lokalnych, regionalnych i krajowych oraz zastosowań specjalizowanych i specjalsitycznych, która zapewnia komfort jazdy dzięki nowej konstrukcji, technologii łączności oraz zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa. Przygotowana z myślą o nowoczesnym designie w trzech segmentach – pojazdów szosowych, pojazdów budowlanych i lawet – nowa seria oferuje klientom wydajność i maksymalny czas sprawności dzięki technologii samochodów połączonych z siecią, a także wysoką wydajność.

Ford Trucks zaprezentował premierową serię F-LINE podczas wydarzenia inaugurującego w Antalyi w Turcji. Zaprojektowana i opracowana przez firmę gama zawiera technologie pojazdów połączonych z siecią i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oraz cechuje się komfortem i nowoczesnym designem.
Zainspirowany wizją „podziału ładunku” Ford Trucks zaprojektował F-LINE w oparciu o analizę popytu rynkowego i wymagań klientów. Seria ta, skupiająca się na zapewnianiu wydajności, satysfakcji i niezawodności na każdym poziomie doświadczenia użytkownika, umożliwia firmie obsługę szerszego spektrum klientów w branży ciężkich pojazdów użytkowych dzięki swojej innowacyjności i wszechstronności. Nowa oferta obejmuje trzy segmenty: ciężarówki drogowe, ciężarówki budowlane i lawety. Emrah Duman, szef Ford Trucks, podkreślił, że oferuje innowacje w swoich produktach i usługach z wizją „tworzenia wartości za pomocą najbardziej wydajnych rozwiązań transportowych”. Dodał „Nasz sukces w Turcji i na wszystkich innych rynkach międzynarodowych rośnie z roku na rok. Będziemy nadal napędzać naszą markę poprzez innowacje w naszym portfolio produktów i oferowanych przez nas technologiach. Dzięki nowej serii F-LINE, która została zbudowana W odpowiedzi na opinie konsumentów oferujemy innowacje, zwiększające zarówno komfort, jak i osiągi pojazdu. Zapewniamy naszym klientom większy komfort jazdy dzięki technologii pojazdów połączonych z siecią i udoskonalonym technologiom bezpieczeństwa. Jako Ford Trucks będziemy w dalszym ciągu zwiększać wydajność oraz oferować osiągi i cięcia najnowocześniejsze technologie naszym klientom.”
Nowy F-LINE jest bardziej wydajny dzięki technologii pojazdów połączonych
Dzięki ConnecTruck, oferowanemu również w serii F-LINE, klienci mogą w każdej chwili połączyć się ze swoimi pojazdami za pośrednictwem portalu internetowego lub telefonu komórkowego. Monitorując swoje pojazdy na mapie, mogą szybko otrzymywać aktualne dane o tych pojazdach i wcześniejsze zapisy dotyczące ich użytkowania. Zapewnia to wydajne rozwiązania, zwiększające czas sprawności taboru do 100% i zapewniające dalej poprawioną zoptymalizowaną wydajność, takie jak zdalna diagnostyka i aktualizacje oprogramowania, dzięki połączonym technologiom pojazdów. Stan ciężarówek Ford Trucks jest bowiem monitorowany zdalnie w czasie rzeczywistym. Dzięki tej technologii koncern zdalnie i natychmiastowo monitoruje dane aut, co ma na celu wydłużenie czasu ich pracy poprzez interwencję w algorytmy zdalnej diagnostyki predykcyjnej, by samochody te sprawne jak najdłużej pozostały na drodze.
Design inspirowany F-MAX
Konstrukcja kabiny i nadwozia serii F-LINE, inspirowana modelem F-MAX, została opracowana w celu zwiększenia ergonomii, komfortu i wydajności. Przy czym zachowano zasadnicze wytłoczki i szkielet starej kabiny, z zewnątrz zamieniając jedynie wybrane panele. Projekt wnętrza kładzie zaś nacisk na komfort i jakość, podczas gdy wygląd zewnętrzny zapewnia stylowy, dynamiczny i efektowny wygląd. Komfort jazdy podnoszą 9-calowy wyświetlacz multimedialny umożliwiający kierowcom zarządzanie wieloma funkcjami wewnątrz pojazdu, odnowione materiały siedzeń, nowa kierownica i przyciski sterujące. Odnowiona osłona chłodnicy, zderzak, reflektory, błotniki, drzwi i wykończenia lusterek łączą z kolei moc i styl, jednocześnie poprawiając ergonomię, gdyż m.om. ułatwiając wsiadanie i wysiadanie z pojazdu dzięki odnowionej konstrukcji.
Bezpieczna jazda wsparta najnowszymi technologiami
Seria F-LINE to także wysoka przyjemność z jazdy dzięki wdrożonym technologiom bezpieczeństwa. System monitorowania martwego pola, kamera cofania, system rozpoznawania znaków drogowych, system monitorowania ciśnienia w oponach, sygnał zatrzymania awaryjnego i przygotowanie do blokady alkoholowej zapewniają bezpieczną podróż na każdej drodze. Asystent kolizji z funkcją wykrywania pieszych, inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go, automatyczny asystent świateł drogowych i system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu dodają do tego kierowcom bezpieczniejszą i przyjemniejszą jazdę.
Zarazem Ford Trucks dokłada wszelkich starań, aby do roku 2040 jej portfolio produktów składało się wyłącznie z pojazdów o zerowej emisji. Zgodnie z tym celem firma realizuje rozpoczęty plan transformacji obejmujący technologie zeroemisyjne, połączone – sieciowe i autonomiczne w ciężkich pojazdach użytkowych pod nazwą „Pokolenie F”.
Od lutego 2024 roku serię F-LINE będzie można kupić zarówno na rynku tureckim, jak i zagranicznym.
Nowa, limitowana wersja wielokrotnie nagradzanego F-MAX: F-MAX Select
Ford Trucks wprowadził także model F-MAX Select, nową, limitowaną wersję nagrodzonego tytułem „Międzynarodowa Ciężarówka Roku 2019 (ITOY)”. Wyprodukowany w liczbie zaledwie 400 sztuk. F-MAX Select podnosi wrażenia z jazdy na wyższy poziom, łącząc wzbogacone detale stylistyczne z zaawansowaną technologią i komfortem.

 

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent