Ford Trucks, globalna marka w branży ciężkich pojazdów użytkowych, wprowadziła innowacyjny i kompleksowy model biznesowy, który zmieni doświadczenia klientów. Ford Trucks Care, nastawiony na zwiększenie produktywności i wydajności klientów korzystających z ciężkich pojazdów użytkowych, oferuje w pełni zintegrowane i ukierunkowane cyfrowo rozwiązania w zakresie oprogramowania, dyspozycyjności, e-mobilności, finansów i dostosowywania, a wszystko to z jednego punktu i dostępne na wszystkich rynkach, na których działa marka.

Kierując się wizją „tworzenia wartości dzięki najbardziej wydajnym rozwiązaniom transportowym” oraz mając na celu „bycie partnerem drogowym, który troszczy się o klientów i pomaga im rozwijać się, Ford Trucks wprowadził innowacyjny i kompleksowy model biznesowy Ford Trucks Care, który przenosi doświadczenie klienta na wyższy poziom. Powyższe ma na celu poprawę całkowitego kosztu posiadania klientów korzystających z ciężkich pojazdów użytkowych zarówno dzisiaj, jak iw przyszłości, maksymalizację dyspozycyjności flot i ułatwienie im prowadzenia działalności. Ma również na celu osiągnięcie optymalnych czasów działania, ulepszenie istniejących usług i tworzenie wartości dodanej na całej ścieżce klienta.

Usługi są teraz tak samo ważne jak produkty”

Emrah Duman, wiceprezes Ford Trucks, powiedział, że zostawili za sobą kolejny rok rekordów jako marka i że ich cele na rok 2023 są większe. Podkreślając fakt, że w branży motoryzacyjnej usługi uzupełniające produkty są równie ważne jak same produkty, powiedział: „Wierzę, że Ford Trucks Care przyniesie naszym konsumentom znaczne korzyści”. Emine Coşkun, lider marketingu w Ford Trucks, powiedziała: „Ford Trucks Care to model, który stawia klienta w centrum i dzięki zintegrowanemu podejściu zajmuje się jego doświadczeniem. Naszym celem jest zrozumienie naszych klientów i tworzenie wartości poprzez generowanie rozwiązań spełniających ich oczekiwania. Spotkaliśmy się z naszymi klientami i staraliśmy się zrozumieć ich potrzeby oraz priorytety, określając nasze obecne i nowe usługi, które mają zostać uruchomione. Zdefiniowaliśmy na nowo ścieżkę klienta. Podczas gdy każda główna usługa sama w sobie tworzy wartość dla naszych klientów, główne usługi będą również łączyć się, aby zapewnić naszym klientom usługi o wartości dodanej. Na przykład oprogramowanie i czas pracy połączą się, aby świadczyć usługi oparte na danych, podczas gdy eMobility i Finance połączą się, aby ułatwić przekształcenie naszych klientów w pojazdy elektryczne”

Kompleksowy punkt serwisowy dla w pełni zintegrowanych rozwiązań opartych na technologii cyfrowej

Ford Trucks Care oferuje podejście wykraczające poza produkt i obsługę posprzedażową, aby spełnić oczekiwania klientów ciężkich pojazdów użytkowych. Ekosystem usług umożliwia zróżnicowanie dostosowywalnych rozwiązań w zależności od potrzeb, zapewniając rozwiązania dla różnych scenariuszy użytkowania w całym segmencie produktów.

Ford Trucks Care obejmuje pięć głównych filarów dostępnych na wszystkich rynkach, na których działa marka:

  • Oprogramowanie: Zapewnia połączone systemy pojazdów do kompleksowego zarządzania operacjami, zwiększenia czasu sprawności i obniżenia kosztów. Bezproblemowo dopasowuje pojazdy do inteligentnego oprogramowania telematycznego, oprogramowania do zarządzania ładowaniem, sprzętu i usług. Dostarcza rozwiązania zwiększające produktywność z systemami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym i pomaga optymalizować operacje.
  • Uptime: Maksymalizuje dyspozycyjność poprzez ciągłe utrzymywanie pojazdów w ruchu. Algorytmy konserwacji predykcyjnej są tworzone przez monitorowanie w czasie rzeczywistym silnika, akumulatora, powietrza i podobnych systemów, umożliwiając zaawansowane planowanie usług serwisowych pojazdu.
  • Emobility: Obejmuje produkty do ładowania, sieć ładowania i członkostwo, finansowanie ładowania oraz rozwiązania programowe dla pojazdów elektrycznych. Spełnia potrzeby klientów, od wstępnego planowania projektu po utworzenie floty elektrycznej i eksploatację.
  • Finanse: Zapewnia elastyczne rozwiązania finansowe zgodnie z potrzebami klientów, takie jak leasing finansowy, leasing operacyjny i wynajem, oferując rozwiązania dostosowane do różnych potrzeb.
  • Personalizacja: Oferuje techniczną i wizualną personalizację pojazdów zgodnie z życzeniami klientów oraz projektuje i opracowuje funkcjonalne akcesoria do wnętrz i na zewnątrz pojazdów. Opracowuje rozwiązania szyte na miarę i funkcjonalne markowe produkty, dzięki którym kierowcy czują się wyjątkowo.                                         Tekst: Jarosław Brach                                                                                                                                                                                                                                                                 Zdjęcia : Producent