Trzy pojazdy Scania 25 P będą obsługiwały restauracje w centrum Warszawy. To największe zamówienie elektrycznych ciężarówek we flocie Grupy HAVI na świecie. Zeroemisyjne auta stanowią znaczący krok naprzód w dążeniu firmy do zmniejszenia swojego śladu węglowego i przyczynienia się do czystszej, bardziej zrównoważonej przyszłości.

W ramach ciągłego zaangażowania w redukcję emisji gazów cieplarnianych ze swoich działań i promowanie bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań transportowych, HAVI Logistics nawiązała współpracę ze Scanią, jednym z liderów zrównoważonych rozwiązań transportowych. Dostawa elektrycznych wariantów do przewozów dystrybucyjnych podkreśla zaangażowanie HAVI Logistics w innowacje, wydajność i zrównoważony rozwój. Katarzyna Piątkowska, dyrektor generalna HAVI Logistics Sp. z o.o., wskazuje „W HAVI Logistics traktujemy tę strategiczną inwestycję jako kluczowy element realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego, zwiększenie efektywności energetycznej oraz wspieranie czystszego i bardziej zrównoważonego systemu logistycznego. Wykorzystując elektryczne pojazdy ciężarowe Scania umacniamy nasze zaangażowanie w tworzenie bardziej odpowiedzialnej przyszłości. Wierzymy, że wykorzystanie pojazdów elektrycznych jest nie tylko dobre dla środowiska, ale to także kluczowa decyzja biznesowa, która przyniesie korzyści naszym klientom i społecznościom, którym służymy”.

Elektryczny pakiet

Kontrakt obejmuje dostawę kompleksowego rozwiązania transportowego – pojazdów wraz systemem ładowania firmy Kempower. Pojazdy elektryczne mają zabudowę izolowaną. Zabudowa ta została wyposażona w windę załadunkową oraz multitemperaturowy agregat chłodniczy Carrier. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce zastosowane na pojeździe elektrycznym. Poza tym samochody objętą pełnym 7-letnim pakietem obsługowo-naprawczym, wraz z usługami służącymi m.in. do monitorowania floty. Co więcej, elektryczne ciężarówki dostały pełen pakiet systemów bezpieczeństwa, jak monitorowanie martwego pola, elektrohydrauliczne wspomaganie, systemy asystenta zmiany pasa ruchu (LCP) oraz przeciwdziałania niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW AS). Komfort pracy kierowcy zwiększają też: dolne okno w drzwiach pasażera oraz kamery 360 st. – idealne do pracy w mieście. Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska S.A., komentuje „Cieszymy się, że możemy wspierać HAVI Logistics w staraniach na rzecz zrównoważonego rozwoju, dostarczając nasze elektryczne rozwiązania transportowe. Naszym celem w Scanii jest zmiana krajobrazu transportu, przez oferowanie bardziej przyjaznej dla środowiska i nowoczesnej alternatywy dla tradycyjnych ciężarówek napędzanych silnikiem Diesla. Wierzymy, że pojazdy elektryczne to nie tylko przyszłość transportu, ale także katalizator pozytywnych zmian. Zmniejszając nasz ślad węglowy i promując rozwiązania przyjazne dla środowiska, wspólnie z partnerami, takimi, jak HAVI Logistics przyczyniamy się zapewnienia lepszego jutra”.

Współpraca Scania Polska S.A. z HAVI Logistics Polska Sp. z o.o. wpisuje się w strategie obu firm upowszechnienia transportu niezależnego od paliw kopalnych oraz redukcji wpływu ich procesów, produktów i usług na środowisko.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent