Schmitz Cargobull jest pierwszym producentem OEM posiadającym homologację typu dla w pełni elektrycznej naczepy chłodniczej S.KOe COOL ze wspomagającą elektryczną osią napędową.

Schmitz Cargobull jako pierwszy producent naczep oficjalnie włączył oś z generatorem elektrycznym naczepy S.KOe COOL do ogólnej homologacji typu pojazdu, jeszcze bardziej umacniając swoją reputację jako pioniera w branży. Homologacja została oficjalnie przyznana przez niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego (Kraftfahrtbundesamt).
Pierwszy OEM z homologacją typu dla w pełni elektrycznej naczepy chłodniczej S.KOe COOL z osią generatora
W pełni elektryczna naczepa chłodnia S.KOe COOL spełnia wszystkie odpowiednie ustawowe wymogi bezpieczeństwa, ochrony środowiska i produkcji Unii Europejskiej. Dowód został zapewniony za pomocą zalecanych badań typu pojazdu lub jego części. Systemy zostały zatwierdzone przy wsparciu TÜV Rheinland. Wymagane badanie typu do homologacji kompletnego pojazdu trzyosiowego – w pełni elektrycznej naczepy S.KOe COOL zostało pomyślnie przeprowadzone przez serwis techniczny SGS TÜV.
Schmitz Cargobull już od 2014 roku współpracuje z TÜV Rheinland w oparciu o zaufanie przy wszystkich projektach elektryfikacji i był w stanie doprowadzić ten projekt do pomyślnego zakończenia. Boris Billich, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Schmitz Cargobull, ocenił „Cieszymy się, że jako pierwszy producent OEM otrzymaliśmy tego typu homologację dla naszej w pełni elektrycznej naczepy S.KOe COOL. To potwierdza dla naszych klientów, że fabrycznie otrzymują przetestowany całościowy system, który jest zgodny ze wszystkimi obowiązującymi przepisami europejskimi. Bezpieczna i przyjazna dla środowiska eksploatacja pojazdu odbywa się zatem bez żadnych późniejszych i dodatkowych testów administracyjnych”.
W pełni elektryczna chłodziarka S.KOe COOL została niedawno nagrodzona Niemiecką Nagrodą za Projekty Zrównoważonego Rozwoju 2023 w kategorii „Technologia – Energia”.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent