Świąteczna ciężarówka Coca-Coli w tym roku ponownie wyrusza w trasę i będzie podróżować po wszystkich austriackich krajach związkowych od połowy listopada do tuż przed Bożym Narodzeniem. Ciężarówka Freightliner Coca-Coli Santa regularnie znajduje się w centrum uwagi. Najważniejszym punktem tegorocznej świątecznej wycieczki ciężarówkami jest jednak ciężarówka pomocnicza, przewożąca elementy ze świątecznej wioski: w pełni elektryczny Mercedes-Benz eActros 300 z trzema akumulatorami i zasięgiem do 330 kilometrów[1].

W tym roku firma podczas swojego roadshow szczególny nacisk kładzie na efektywne wykorzystanie zasobów i zrównoważony rozwój: „Chcemy zapewnić ludziom w całej Austrii chwile pełne wzruszeń, ale zwracamy szczególną uwagę na nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju” – podkreśla Philipp Bodzenta, rzecznik firmy ds. Coca-Cola z Austrii. Oprócz lamp LED, które zmniejszają zużycie energii nawet o 90% w porównaniu do tradycyjnych żarówek, podmiot stawia na samochody elektryczne dla załogi.

[1] Zasięg został określony wewnętrznie w optymalnych warunkach, w tym z 3 akumulatorami po wstępnym przygotowaniu w częściowo obciążonym transporcie dystrybucyjnym bez przyczepy, w konfiguracji osi 4×2, przy temperaturze zewnętrznej 20°C.

 

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent