Zmieniono nazwę podwozia naczepy kontenerowej Schmitz Cargobull S.CF. Modernizacja wszystkich podwozi do naczep kontenerowych S.CF. Typ S.CF ALLROUND 20-45 jest teraz dostępny fabrycznie z niezależnym agregatem prądotwórczym
Nowa nazwa o sprawdzonej jakości i funkcjonalności: Schmitz Cargobull zmienił nazwy swoich podwozi do naczep kontenerowych S.CF, aby lepiej odzwierciedlać indywidualne przeznaczenie modeli S.CF.
W Europie Schmitz Cargobull oferuje cztery naczepy kontenerowe S.CF o długości od 20′ do 45′ dla klientów specjalizujących się w transporcie kontenerów: S.CF ALLROUND 20-45 jest przeznaczona do transportu ogólnego i może zabierać kontenery wszystkich rozmiarów od 20′ do 45′ (poprzednio „SCF EURO”). Niska masa własna podwozia S.CF LIGHT 40/45 została specjalnie zaprojektowana do transportu kontenerów 40′ i 45′ (poprzednio „S.CF EURO LIGHT”). Zarówno podwozie naczepy kontenerowej S.CF DOCK 20/40 (poprzednio „S.CF LX”), jak i podwozie naczepy kontenerowej S.CF DOCK+ 20-40 (poprzednio „SCF MX”) są przeznaczone przede wszystkim do użytku w portach i dokach. Obydwa korzystają z dodatkowej, 20-stopowej pozycji środkowej. Dostępne są również modele S.CF na inne rynki. Wszystkie podwozia charakteryzują się łatwością obsługi, niskimi kosztami konserwacji i doskonałą jakością.
Kompleksowy lifting
Naczepy też przeszły całkowity lifting. Firma zdecydowała się na nowe osłony boczne, nową opracowaną przez siebie osłonę przeciwnajazdową zapewniającą zoptymalizowaną i bardziej intuicyjną obsługę oraz bardziej nowoczesny wygląd. Tylne przedłużenie, teraz tłumione przez przepustnice, także zapewnia łatwiejszą i wygodniejszą obsługę. Nowoczesne i innowacyjne naklejki z czytelnymi piktogramami ułatwiają obsługę, czyniąc ją szybką i intuicyjną. Kody QR dołączone do podwozia prowadzą do filmów, w których jasno objaśnione są operacje (np. wysuwanie tylne, osłona przeciwnajazdowa, blokada kontenera, przedłużanie przednie itp.). Plan załadunku umożliwia użytkownikom szybkie sprawdzenie prawidłowego położenia kontenera na platformie S.CF, co pozwala uniknąć opóźnień w załadunku.
Wszystkie podwozia naczep kontenerowych są fabrycznie wyposażone w system telematyczny TrailerConnect oraz w system kontroli ciśnienia w oponach (TPCS), w ramach liftingu biorąc pod uwagę przyszłe wymagania dotyczące systemu kontroli ciśnienia w oponach. Podwozia naczep kontenerowych SCB są niezwykle wytrzymałe i odporne na korozję, ponieważ są ocynkowane ogniowo.
S.CF ALLROUND 20-45 z samodzielnym agregatem prądotwórczym
Od razu podwozie naczepy kontenerowej S.CF ALLROUND 20-45 może być fabrycznie wyposażone w opcjonalny agregat prądotwórczy. Gwarantuje to ciągłe, niezależne zasilanie energią elektryczną elektrycznie sterowanego agregatu chłodniczego umieszczonego na kontenerze przez kilka dni. Dzięki temu ładunek w kontrolowanej temperaturze bezpiecznie dociera do klientów, niezależnie od zewnętrznych źródeł energii. Schmitz Cargobull pracuje nad tym ze swoim partnerem Genmark BV, jednym z wiodących producentów agregatów prądotwórczych, mającym także dużą sieć serwisową w Europie. Agregaty prądotwórcze UM5 zostały specjalnie dostosowane do S.CF ALLROUND 20-45 i charakteryzują się maksymalnym prześwitem 30 cm na rynku. Ich chroniona pozycja montażowa minimalizuje ryzyko uszkodzenia.

 

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent