REMIE nabył niedawno Scanię R 360B6x2*4NB PHEV wraz z żurawiem samochodowym i otwartą platformą załadunkową. Zakup ten wynika z chęci dostarczania w 100% bezemisyjnie materiałów budowlanych w obszarach śródmiejskich. Dyrektor Robert Kerstens mówi „Podczas poszukiwań odpowiedniego pojazdu szybko pojawiła się hybryda typu plug-in Scania”.
REMIE, podmiot specjalizujący się w transporcie pionowym, świadomie działa regionalnie na rzecz odciążenia środowiska. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć emisję CO 2, zakupiono hybrydową, elektryczną Scanie typu Plug-In z żurawiem samochodowym Palfinger PK 37002 TEC7 E z wysięgnikiem typu Fly-Jib. „Biorąc pod uwagę naszą pracę, technologia hybrydowa jest obecnie najbardziej idealnym rozwiązaniem. W razie potrzeby zarówno pojazd, jak i żuraw mogą być zasilane w pełni elektrycznie.
Wydajna kombinacja
Podwozie pod zabudowę 6×2 łączy ekonomiczny silnik wysokoprężny o mocy 360 KM z pakietem akumulatorów o pojemności 90 kWh, który można ładować zarówno regeneracyjnie, jak i zewnętrznie. Aby naładować pojazd zewnętrznie, REMIE ma punkt ładowania na własnej posesji. „Ale największe korzyści można osiągnąć poprzez zachowanie podczas jazdy. Dla kierowcy wyzwaniem jest możliwie najefektywniejsze rozegranie tej gry, a Scania stale monitoruje proces, aby maksymalnie wykorzystać możliwości pojazdu”.
W REMIE ludzie są bardzo entuzjastycznie nastawieni do usług Scania Connected , które umożliwiają w pełni zautomatyzowane przełączanie między jazdą silnikiem spalinowym a jazdą elektryczną w oparciu zarówno o strefy geograficzne, jak i rozkłady jazdy. Kierowca nie musi w tym przypadku nic robić. Gdy tylko wjedzie do centrum Bredy, pojazd automatycznie się przełączy. Wyposażony we wszystkie udogodnienia
Scania dostarczyła trzyosiowy pojazd z kabiną dzienną R i wysokim dachem w stanie bardzo kompletnym. Aby zapewnić kierowcy jak największy komfort podczas pracy, seria R jest w pełni wyposażona m.in. w skórzaną tapicerkę, klimatyzację postojową, ekspres do kawy i system kamer.
Scania w charakterystycznym dla REMIE pomarańczowym kolorze została zabudowana przez firmę VDA Konstruktie z Zoeterwoude. Neggers Reclame w Etten-Leur zadbało o naklejki, ze szczególnym uwzględnieniem logo Scanii z przodu kabiny, które REMIE celowo zabarwił na zielono jako nawiązanie do zrównoważonego charakteru pojazdu.
Bazując na dziesięcioleciach pozytywnej współpracy obu firm, marka Scania jest szeroko reprezentowana we flocie REMIE od ponad dwudziestu lat. „Linie komunikacyjne są krótkie i możemy razem czytać i pisać. Do żurawia samochodowego potrzebne jest mocne podwozie i marka, która zna się na tym temacie. Wtedy wkrótce trafisz do Scanii”.
Specjalista w zakresie usług transportu pionowego
Wypożyczalnia żurawi i transportu REMIE w Bredzie ma bogatą historię sięgającą ponad 45 lat temu, kiedy zainteresowanie transportem pionowym zaczęło się od impulsywnego zakupu używanego żurawia. Firma zatrudniająca 25 pracowników i dysponująca flotą 21 żurawi samochodowych, podnoszących samojezdnych i wieżowych stała się obecnie ważnym dostawcą usług transportu pionowego w regionie Bredy. Zaangażowanie pracowników w firmę jest godne uwagi. Pierwszy operator żurawia jest nadal zatrudniony, a nawet stał się współwłaścicielem.

     Tekst: Jarosław Brach

     Zdjęcia: Producent