Volta Trucks ogłasza nowe partnerstwo ze Sprykerem. Spryker pomaga zautomatyzować część oferty Truck as a Service. Volta Trucks stara się zapewniać najnowocześniejszą opiekę posprzedażową.
Volta Trucks ogłosiła nowe partnerstwo ze Spryker, wiodącą platformą handlu komponowalnego dla zaawansowanych rynków biznesowych. Innowacyjny projekt będzie realizowany w partnerstwie z Amazon Web Services. Ambicją Volta Trucks pozostaje bowiem uproszczenie posiadania ciężarówek i ułatwienie przejścia na flotę w pełni elektryczną dzięki innowacyjnej ofercie Truck as a Service (TaaS). Spryker pomoże przyspieszyć realizację tej wizji, wprowadzając model TaaS w życie cyfrowe i odegra kluczową rolę w umożliwieniu Volta Trucks szybkiego rozwoju niezbędnych funkcji cyfrowych, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności w dostosowaniu.
Martin Hofmann, dyrektor ds. technologii i informacji w Volta Trucks; powiedział „Jako nowy innowacyjny lider na rynku pojazdów użytkowych nie stawiamy czoła takim samym wyzwaniom, jakie mógłby mieć tradycyjny producent samochodów ciężarowych. Od starszych firm nauczyliśmy się, jak postępować inaczej. Podstawowa technologia i sposób, w jaki jesteśmy w stanie skomponować platformę, bezwarunkowo postawią naszych klientów w centrum uwagi i zapewnią najwyższą wartość ich biznesowi, gdyż czas sprawności i serwis naszych pojazdów to jeden z naszych kluczowych obszarów zainteresowania. Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Spryker, aby wyprzedzić konkurencję i zainwestować w najlepszą możliwą technologię serwisowania części zamiennych dla naszych klientów. Shiv Tailor, wiceprezes ds. technologii dla przedsiębiorstw w Volta Trucks, dodał zaś „Sukces naszej oferty TaaS zależy od naszej zdolności do szybkiego dostosowywania się do potrzeb interakcji naszych klientów z naszymi ciężarówkami. Możliwość szybkiej iteracji jest dla nas nieoceniona. Platforma Sprykera umożliwia nam skuteczniejsze reagowanie i wprowadzanie innowacji”.
W pierwszej fazie projektu Volta Trucks stworzy kompleksowy katalog części, kierując się agresywnym harmonogramem, który jest możliwy dzięki nieszablonowym funkcjom Sprykera. W drugiej fazie Volta Trucks będzie kontynuować swoją podróż w kierunku cyfrowej transformacji, koncentrując się na rozwoju zaawansowanego systemu zamówień, wprowadzając dodatkowe funkcjonalności, jednocześnie poprawiając ogólne doświadczenie użytkownika. Boris Lokschin, współzałożyciel i dyrektor generalny Spryker, powiedział; „To, co robi Volta Trucks, jest naprawdę przełomowe w branży i jesteśmy dumni, że możemy to wspierać. Ich podejście wpisuje się w globalne przejście w kierunku zrównoważonej mobilności, co czyni ich kluczowym innowatorem w przestrzeni motoryzacyjnej. Wykorzystując inteligentną, komponowalną platformę Sprykera, zaprojektowaną specjalnie z myślą o skomplikowanych transakcjach, Volta Trucks będzie w stanie szybko, łatwo tworzyć nowe modele biznesowe ze złożonymi elementami cenowymi i zapewniać szybszy zwrot z inwestycji. Ta współpraca będzie napędzać innowacje, które umożliwią przedsiębiorstwom podjęcie bardziej wydajnej i zrównoważonej przyszłości”.

O Sprykerze
Spryker to wiodąca platforma handlu komponowalnego dla przedsiębiorstw o wyrafinowanych modelach biznesowych, umożliwiająca rozwój, innowacje i różnicowanie. Zaprojektowany specjalnie dla wyrafinowanego biznesu transakcyjnego, łatwy w użyciu, bezgłowy model firmy Spryker, oparty na interfejsie API, oferuje najlepsze w swojej klasie podejście, zapewniające podmiotom elastyczność w dostosowywaniu się, skalowaniu i szybkim wejściu na rynek, jednocześnie skracając czas potrzebny do wartość na całej swojej drodze do transformacji cyfrowej. Jako globalny lider platform dla rynków przedsiębiorstw B2B i B2C, Thing Commerce i Unified Commerce, Spryker zapewnił wsparcie ponad 150 globalnym klientom korporacyjnym na całym świecie i cieszy się zaufaniem takich marek jak ALDI, Siemens, Hilti i Ricoh. Spryker to prywatna firma technologiczna z siedzibą w Berlinie i Nowym Jorku, wspierana przez światowej klasy inwestorów, takich jak TCV, One Peak Partners, ProjectA, Cherry Ventures i Maverick Capital.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent