Stawiając na pierwszym miejscu satysfakcję klientów i wspierając lojalność personelu, SNL buduje fundamenty niezawodności i wydajności poprzez inwestycje w ciężarówki Scania Super. Pojazdy te nie tylko poprawiają wydajność oraz zmniejszają zużycie paliwa, ale także zwiększają ogólną rentowność podmiotu.

W złożonym świecie logistyki nie można przecenić znaczenia spełniania i przekraczania oczekiwań klientów. Zadowolenie klienta zależy w dużej mierze od terminowej i bezpiecznej dostawy towaru. Jednocześnie przedsiębiorstwo musi zapewnić rentowność, aby osiągnąć trwały sukces.

SNL Logistics, firma spedycyjna z Singapuru, podjęła strategiczną decyzję o usprawnieniu swojej działalności poprzez nabycie 16 nowych samochodów Scania Super – był to pierwszy klient, który kupił te ciężarówki w Singapurze.

Paliwooszczędny transport

Około cztery miesiące po wprowadzeniu ciężarówek Super do swojej działalności SNL odnotował redukcję zużycia paliwa o 12–15%. Lim Jing He, dyrektor SNL Logistics, mówi „Spodziewaliśmy się po prostu zmniejszenia zużycia paliwa o 5–8%. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, gdyż spełnił on nasze oczekiwania, a nawet więcej. Biorąc pod uwagę rosnące koszty paliwa w ciągu ostatnich kilku lat, oszczędności te mogą zwiększyć rentowność firmy”.

SNL rozumie znaczenie zadowolenia klientów – to serce ich działalności. Ostatecznym celem jest idealna równowaga zadowolonych klientów, zadowolonych kierowców oraz usatysfakcjonowanego personelu. Aby tak się stało, właściciel pokłada zaufanie w pojazdach, które wykonują operacje logistyczne, zapewniając wszystkim płynne oraz satysfakcjonujące doświadczenie.

Odkąd SNL wprowadził ciężarówki Super do swoich operacji logistycznych, zaobserwował ogólny wzrost niezawodności całej swojej floty. „Zadowolenie klienta jest dla nas zawsze głównym priorytetem, dlatego bardzo ważne pozostają mniejsza liczba awarii i dłuższy czas sprawności. Nasi kierowcy czują się bardziej komfortowo i mają mniej czasu na zmianę biegów. Do stacji paliwowej można dojechać rzadziej i potrzeba mniej konserwacji” – dodaje Lim.

Niezawodna wydajność

SNL korzysta ze Scanii od ponad 20 lat, a jego kierowcy zgłaszali bardzo pozytywne reakcje po jeździe Scanią Super. Lim wskazuje „Nasi kierowcy twierdzą, że Scania to lepszy wybór ciężarówki, dlatego kupujemy Scanię od wielu lat. Przekazali nam opinie, że Scania Super jest naprawdę dobra – jest wygodniejsza oraz podczas przewozu zapewnia wyższy moment obrotowy”.

Kierując się duchem przyjazności dla środowiska, SNL czyni postępy w świecie zrównoważonego rozwoju. Dzięki niższemu zużyciu paliwa Super robią znaczący krok w kierunku bardziej ekologicznego jutra. Co więcej, zintegrowanie w aucie technologii biopaliwowej doskonale wpisuje się w plany SNL dotyczące korzystania z biopaliwa w 2024 roku i zmniejszenia śladu węglowego w łańcuchu dostaw. Wspiera je wnikliwy, cotygodniowy raport Scania Fleet Management Report, w którym analizy wykazują tygodniową redukcję zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla w całej flocie ciężarówek”.

      Tekst: Jarosław Brach

      Zdjęcia: Producent