Simon Loos używa dwóch ciągników Volvo FM Electric do dystrybucji detalicznej. Te w pełni elektryczne ciężarówki są wykorzystywane do obsługi sieci marketów Albert Heijn, a dokładnie do bezemisyjnego zaopatrywania supermarketów w centrum Hagi. W nadchodzących miesiącach Simon Loos powiększy flotę o sześć kolejnych ciągników Volvo FM Electric. Wim Roks, Fleet manager podmiotu, mówi „Dzięki temu upscalingowi w nadchodzącym okresie wiele się nauczymy razem z naszymi klientami, abyśmy byli dobrze przygotowani na nowe kroki w przyszłości”
Flota elektryczna Simona Loosa jest w pełnym rozkwicie. Na początku 2023 roku do floty tej dołączyło sześć kolejnych ciągników Volvo FM Electric, które – podobnie jak te dwa pierwsze – zostały uruchomione z lokalizacji w Pijnacker. „Jesteśmy dumni, że dzięki tym samochodom Simon Loos przyczynia się do realizacji celu Alberta Heijna, jakim jest zaopatrywanie centrum Hagi bezemisyjnie”, mówi Roks.
FM Electric jest bardzo ciche i doskonale nadaje się do użytku w dystrybucji detalicznej. Baterie są ładowane codziennie na największym, najnowocześniejszym placu szybkiego ładowania w Holandii, czyli w centrum dystrybucyjnym Albert Heijn w Pijnacker.
Solidne podstawy dla transportu elektrycznego
W Simon Loos położono solidny fundament w dziedzinie transportu elektrycznego. W 2014 roku rodzinna firma przejechała pierwsze kilometry elektryczne. Dziś skutkuje to szczególnie dużą flotą pojazdów elektrycznych, składającą się z ponad dwudziestu aut do dystrybucji detalicznej i gastronomicznej. Ponadto we współpracy z firmami Unilever i Kuehne + Nagel Simon Loos zamówił cięższy ciągnik Volvo FH Electric. Pojazd ten jest używany na większe odległości, do transportu pomiędzy centrami dystrybucyjnymi. Co więcej, w 2023 roku dla Simona Loosa transport zelektryfikowany nadal nabiera rozpędu, a flota pojazdów elektrycznych wzrośnie ponad dwukrotnie.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent