Volta Trucks dostarcza Volta Zero do DSV w ramach programu jazdy i zrównoważonego rozwoju marki. W całej Europie trwają obecnie testy klientów w pełni elektrycznego Volta Zero. Tym samym Volta Trucks przyspiesza przejście na bardziej zrównoważoną eksploatację floty.
V
olta Trucks ogłosił, że rozpoczyna się ocena w ramach programu Driving Experience marki, prowadzona przez globalną firmę transportowo-logistyczną DSV. W efekcie w pełni elektryczna Volta Zero będzie pierwszą ciężarówką o zerowej emisji spalin we flocie DSV. Ciężarówka będzie obsługiwana z południowego węzła DSV w Purfleet i będzie realizować dostawy drobnicowe na ostatnim etapie w Londynie i na południowym wschodzie kraju. DSV będzie obsługiwać ciężarówkę na trasach w godzinach od 06:00 do 19:00, z nocnym ładowaniem w głównym magazynie.
DSV to globalna firma transportowo-logistyczna, działająca w ponad 80 krajach i zatrudniająca przeszło 75 000 osób. Jako jeden z wiodących dostawców usług transportowych i logistycznych, uznała swoją wpływową rolę w branży i podniosła swoje ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju, do 2050 roku zobowiązując się do osiągnięcia zerowej emisji netto w całej swojej działalności.
Program Volta Zero Driving Experience oferuje operatorom flot możliwość wypożyczenia ciężarówki na dłuższy okres, co pozwala im zrozumieć, w jaki sposób w pełni elektryczny model średniej ładowności spełniający specyfikacje produkcyjne, będzie zintegrowany z ich działalnością. Volta Trucks uruchomiła już swój program Driving Experience w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii i Szwecji, a w nadchodzących miesiącach będzie można śledzić go na kolejnych rynkach.
Chris Heddle, kierownik sprzedaży w Wielkiej Brytanii w Volta Trucks, skomentował „Cieszymy się, że w ramach naszego programu Driving Experience Program Volta Zero jeździ po drogach Wielkiej Brytanii i że DSV wykorzystuje ten pojazd do codziennych dostaw. W Volta Trucks koncentrujemy się na dążeniu do bardziej zrównoważonych, bezpieczniejszych i zdrowszych miast oraz skupiamy się na przyspieszeniu elektryfikacji sektora transportu komercyjnego”. Natomiast John Hawksworth, starszy dyrektor ds. eksploatacji dróg w dziale krajowym i dystrybucji w DSV; dodał „Od jakiegoś czasu badaliśmy możliwość usprawnienia obsługi pojazdów elektrycznych bez wpływu na poziom usług i Volta Trucks zapewniła nam idealne rozwiązanie. Cieszymy się, że możemy być częścią tak znaczącej innowacji w branży i nie możemy się doczekać oceny korzyści w nadchodzących miesiącach”.

 

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent