26 kwietnia 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie poinformowała o podpisaniu umowy z Demarko S.A. w sprawie zakupu i dostawy partii ciężarówek ogólnego przeznaczenia dużej ładowności.

Umowa ta została zawarta 16 kwietnia i ma wartość 14 mln PLN brutto. Zamawiający nie wskazuje czy kwestia dotyczy kwoty całkowitej czy jedynie zamówienia gwarantowanego – zgodnie z opisem zamówienia przetarg obejmował zakup pięciu ciężarówek z opcją na osiem kolejnych. W pokonanym polu znalazły się oferty dwóch innych podmiotów (SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. oraz Firma Wanicki Sp. z o.o.). W obu przypadkach oferty były droższe niż ta przedstawiona przez Demarko S.A..

Zgodnie z opisem zamówienia, jego przedmiot stanowią ciężarówki cechujące się minimum dwoma miejscami siedzącymi i minimalną ładownością homologacyjną 15000 kg (12500 kg po dokonanej zabudowie). Konstrukcja ma charakteryzować się układem 6×2, a każdy pojazd ma mieć możliwoścć holowania przyczepy o homologacyjnej masie całkowitej minimum 14000 kg.

To kolejny zakup ciężarówek tej klasy na potrzeby jednostek logistycznych Wojska Polskiego. W lipcu 2023 roku 2. Regionalna Baza Logistyczna podpisała umowę z Demarko S.A. w sprawie zakupu 24 ciężarówek z opcją na 24 kolejnych. Przy jednoczesnym opisie zamówienia, wykonawca zaproponował wówczas auta marki Volvo. Najprawdopodobniej tym razem ponownie mowa o produktach skandynawskiego producenta.

 

    Tekst: Jarosław Brach

    Zdjęcia: Producent