Daimler Truck AG („Daimler Truck”) ogłasza pierwsze przekazania w pełni elektrycznych samochodów marki RIZON klientom w Kalifornii. Dalsze dostawy mają nastąpić w nadchodzących tygodniach. Amerykańskie akumulatorowo-elektryczne ciężarówki klasy 4 i 5 oferują użytkownikom szeroki zakres zastosowań i podkreślają zaangażowanie koncernu w zrównoważone rozwiązania transportowe.

Daimler Truck realizuje program transportu przyjaznego dla środowiska w stanie Kalifornia, dostarczając 20 aut typu e18L RIZON. Siedem ciężarówek z zabudową platformową trafia do firmy LA Sanitation&Environment (LASAN), a firma Goodwill Industries z hrabstwa San Diego włącza do swojej floty pojazd e18L RIZON z nadwoziem skrzyniowym. Firma Diamond Environmental korzysta obecnie z czterech pojazdów e18L RIZON, Ecorecycling z trzech e18L RIZON z zabudową furgonową, a Velocity Truck Rental and Leasing przejmuje pięć egzemplarzy e18L RIZON z zabudową furgonową do celów wynajmu i leasingu w Kalifornii. Andreas Deuschle, globalny dyrektor RIZON Truck, stwierdził „Jestem bardzo zadowolony, że pierwsze ciężarówki RIZON znajdują się już w eksploatacji. Gratuluję naszym klientom decyzji o podjęciu pionierskiej elektryfikacji transportu pojazdów użytkowych w Stanach Zjednoczonych i jestem bardzo dumny, że wybrali markę RIZON. Jako część Daimler Truck mamy doświadczenie i wiedzę z naszych marek elektrycznych ciężarówek i autobusów na całym świecie. Całe to know-how zostało zastosowane w naszych pojazdach RIZON, czego efektem jest bardzo wyrafinowany system: innowacyjna koncepcja eAxle, najnowsze funkcje bezpieczeństwa, różnorodne zastosowania nadwozia i elastyczna koncepcja akumulatorów.

Ciężarówki RIZON oferują wygodne rozwiązania w zakresie transportu śródmiejskiego i dostaw na ostatnią milę na trasach do 250 km dziennie, w różnych konfiguracjach i z certyfikatem „zero emisji”. Mają one certyfikaty zerowej emisji wydane przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA) i Kalifornijską Radę ds. Zasobów Powietrza (CARB) oraz są w pełni zgodne z amerykańskimi normami bezpieczeństwa motoryzacyjnego. Są też sprzedawane wyłącznie przez Velocity EV i obecnie dostępne w California Trucks Centers i Velocity Truck Centers. Velocity EV to wiodący sprzedawca pojazdów ciężarowych o zerowej emisji, a Daimler Trucks jest wyłącznym dealerem marki RIZON w USA. Dzięki kompleksowej sieci sprzedaży i serwisu, obejmującej autoryzowanych dealerów, Velocity EV koncentruje się na wspieraniu aut RIZON, aby zapewnić operatorom floty spokój ducha. Siedziba Velocity EV znajduje się w Whittier w Kalifornii i jest spółką zależną Velocity Vehicle Group, jednego z największych dealerów pojazdów użytkowych oferujących pełen zakres usług.

    Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent