DAF osiągnął imponującą liczbę 50 000 wyprodukowanych samochodów Nowej Generacji. Przełomowy egzemplarz – biały XG z silnikiem PACCAR MX-13 o mocy 355 kW/480 KM – został oficjalnie dostarczony holenderskiemu klientowi Kleijn Transport w Alblasserdam.
Nowa generacja pojazdów XD, XF, XG i XG ⁺ to pierwsze i jedyne ciężarówki na rynku spełniające nowe europejskie przepisy dotyczące mas i wymiarów, które umożliwiają bardziej aerodynamiczną i przestronną konstrukcję aut. W rezultacie ciężarówki DAF Nowej Generacji wyznaczają nowe standardy w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy. Dowodzi tego m.in. fakt, że XF, XG i XG ⁺ do transportu długodystansowego i ciężkiego otrzymały nagrodę „International Truck of the Year 2022”, a nowy XD do zastosowań dystrybucyjnych i specjalistycznych otrzymał tę prestiżową nagrodę za rok 2023.
Kleijn Transport
Kamieniołomowa ciężarówka została przekazana firmie Kleijn Transport, na terenie całej Europy zajmującej się transportem kontenerów i naczep oraz frachtem morskim i lotniczym. Jej flota składa się z 220 ciężarówek, z których ponad 50% to pojazdy marki DAF. John Dekker, dyrektor finansowy w Kleijn Transport, stwierdził „Bazując na naszych doskonałych doświadczeniach z pojazdami DAF nowej generacji, zwiększamy ich liczbę do 50. Świadomie wybraliśmy przestronny model XG, aby idealnie łączyć najwyższą oszczędność paliwa i najlepszy w swojej klasie komfort, przy czym ten ostatni jest niezwykle ważny, biorąc pod uwagę obecne niedobory kierowców”.
Zwycięska drużyna
Harald Seidel, prezes DAF Trucks, dodał „Nigdy wcześniej w naszej 95-letniej historii imponujący kamień milowy 50 000 samochodów ciężarowych nie został osiągnięty tak szybko po wprowadzeniu na rynek. To ilustruje sukces naszych ciężarówek DAF Nowej Generacji. Ten kamień milowy jest wyrazem uznania dla doskonałych właściwości pojazdów oraz odzwierciedleniem wiodącej w branży jakości, jaką nasi oddani pracownicy każdego dnia dostarczają naszym klientom”.

  Tekst: Jarosław Brach 

  Zdjęcia: Producent