DAF przekazał dystrybucyjną ciężarówkę LF Electric Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, które w 2023 roku obchodzi 50. rocznicę powstania. Ten pojazd elektryczny służy do transportu przedmiotów z okazji obchodów Muzeum Van Gogha do szkół i społeczności w całej Holandii.
Ta bezemisyjna ciężarówka będzie bowiem używana do objazdów po Holandii w celu dostarczania unikatowych inspirujących reprodukcji ludziom oraz do innych celów promocyjnych.

Muzeum Van Gogha każdego roku przyciąga ponad 1,5 miliona gości z całego świata i zostało oficjalnie otwarte 2 czerwca 1973 roku. Obchodzi 50. rocznicę istnienia serią specjalnych wystaw i imprez jubileuszowych. Emilie Gordenker, dyrektor generalna Muzeum Van Gogha, mówi „Obrazy Vincenta barwią nasze życie. Jego sztuka i podejście do życia są inspiracją dla wielu. Wciąż jest wśród nas wielu Vincentów – ludzi, którzy swoim talentem czy pasją inspirują innych wokół siebie. Lub ludzi, którzy wspierają innych na dobre i na złe. Zgłoszono wiele doskonałych nominacji, a jury wybrało pięćdziesięciu zwycięzców specjalnych limitowanych reprodukcji, które rozdajemy”.
Elektryczny DAF LF
Muzeum Van Gogha używa ciężarówki LF Electric do dystrybucji specjalnych edycji muzealnych Van Gogha — trójwymiarowych, wysokiej jakości reprodukcji jego dzieł sztuki — oraz do innych działań promocyjnych. Malowanie karoserii przedstawia fragment słynnego na całym świecie obrazu Van Gogha „Słoneczniki”, a nadwozie jest wspaniale wykończone od wewnątrz, aby powitać zwycięzców, którzy w idealnym otoczeniu otrzymają obraz Van Gogh Museum Edition.
„Jesteśmy dumni ze współpracy z Muzeum Van Gogha”
Harald Seidel, prezes DAF Trucks, dodał „Oferujemy naszym klientom pełną gamę najnowocześniejszych pojazdów elektrycznych i wspieramy ich najlepszymi w swojej klasie poradami i usługami, w tym stacjami ładowania PACCAR i dostosowanymi do potrzeb szkoleniami dla kierowców. Firma DAF umożliwia swoim klientom korzystanie z rozwiązań transportowych o zerowej emisji w wielu różnych zastosowaniach, w tym w transporcie regionalnym, lokalnej dystrybucji i wywozie śmieci”.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent