Torc Robotics, niezależna spółka córka Daimler Truck AG („Daimler Truck”) i pionier w komercjalizacji technologii pojazdów autonomicznych, ogłosiła niedawno strategiczną współpracę z CR England – jedną z wiodących firm transportowych w Ameryce Północnej. W ramach tej kooperacji Torc i CR England wdrożą program pilotażowy wykorzystujący ładunki z kontrolowaną temperaturą CR England oraz flotę autonomicznych ciężarówek testowych Torc do zastosowań długodystansowych, mogących się poruszać na poziomie SAE 4 Współpraca będzie służyła jako rozszerzenie dotychczasowych działań Torc ukierunkowanych na wspierania przewoźników na rynku chłodniczych przewozów towarowych.

Ten wspólny program pilotażowy zapewni wybranym klientom większą wydajność przy przewozach z kontrolą temperatury i wysokiej klasy obsługę. Informacje uzyskane w ramach tego projektu pilotażowego będą zawierały unikatowe spostrzeżenia i pomogą pokierować rozwojem i ciągłą komercjalizacją autonomicznych ciężarówek do zastosowań długodystansowych. Wstępne planowanie rozpocznie się jazd przewidziano na połowę 2023 roku, a wkrótce potem zaczną się testy drogowe.

Joanna Buttler, Head of Autonomous Technology Group w Daimler Truck, powiedział „Bardzo uważnie słuchamy naszych klientów, aby zrozumieć ich wymagania biznesowe. Współpraca Torc z CR England umożliwia unikatowy wgląd w fracht ładunków ciężarowych, który pomoże w integracji z logistyką branży flotowej. Opracowując bezpieczną i niezawodną redundantną platformę dla ciężarówek do integracji autonomicznej technologii naszego partnera, współtworzenie przybliży nas do naszego celu, jakim jest komercjalizacja i wdrożenie w tej dekadzie autonomicznych ciężarówek”. Peter Vaughan Schmidt, dyrektor generalny Torc Robotics, wskazał „Torc jest podekscytowany współpracą z CR England w celu poprawy bezpieczeństwa transportu długodystansowego dla jednego z dostawców usług premium i największych przewoźników chłodniami w kraju. Dane uzyskane z pilotażu przyczynią się do naszych wysiłków w zakresie bezpieczeństwa i walidacji oraz przypadków użycia autonomicznej ciężarówki”. Dyrektor generalny CR England, Chad England, dodał zaś „CR England z radością ogłasza naszą współpracę z Torc w zakresie działań pilotażowych na autonomicznych ciężarówkach testowych poziomu 4. Wierzymy, że ta innowacja ostatecznie zapewni możliwość bezpiecznej rozbudowy naszej sieci, gwarantując wysoki poziom usług dla naszych klientów, a jednocześnie podnosząc jakość istniejących miejsc pracy kierowców. W szczególności dodając do naszej sieci autonomiczne trasy, możemy rozszerzyć naszą ofertę dla klientów i stworzyć bardziej ustrukturyzowane miejsca pracy dla kierowców na obu końcach autonomicznych tras. Głęboka integracja Torc z Daimler Truck AG sprawia, że nasze dwie organizacje idealnie nadają się do pilotażowego wdrożenia tej nowej technologii”.

Program pilotażowy z CR England to drugi ogłoszony pilot przewoźnika Torc. Ta wiadomość pojawia się tuż po ogłoszonym niedawno przejęciu przez Torc firmy Algolux, za czym przemawiały wielokrotnie nagradzana własność intelektualna oraz wiedza specjalistyczna w zakresie widzenia komputerowego i uczenia maszynowego.

O ROBOTYCE TORC

Torc Robotics, z siedzibą w Blacksburg w Wirginii, jest niezależną spółką córką – filią Daimler Truck AG, światowego lidera i pioniera w transporcie ciężarowym. Torc, założony w 2005 roku, czyli w momencie narodzin rewolucji pojazdów samojezdnych, ma 17-letnie doświadczenie w pionierskich zastosowaniach samojezdnych o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa. Podmiot oferuje kompletne oprogramowanie do pojazdów samojezdnych i rozwiązania integracyjne, a obecnie koncentruje się na komercjalizacji w USA autonomicznych ciężarówek do zastosowań długodystansowych. Prowadzi ośrodki testowe w Albuquerque w Nowym Meksyku oraz biura inżynieryjne w Austin w Teksasie i Stuttgarcie w Niemczech. Jego misją jest ratowanie życia dzięki autonomicznej technologii,gdyż ma się ona przyczyniać do redukcji liczby ofiar śmiertelnych na autostradach oraz umożliwienia realizacji krytycznych dostaw – w tym leków i żywności – do każdej społeczności w odpowiednim czasie,

O CR ENGLAND

Założona w 1920 r. firma CR England ma siedzibę główną w Salt Lake City w stanie Utah i jest jednym z czołowych dostawców usług transportowych w Ameryce Północnej. Pozostaje liderem w branży usług dedykowanych, drogowych, transgranicznych w Meksyku, intermodalnych i logistycznych. Jest regularnie nagradzana za doskonałość w zarządzaniu. W tym roku została uznana przez Newsweek za jedno z „najwspanialszych miejsc pracy dla kobiet w Ameryce” oraz „najwspanialsze miejsce pracy dla różnorodności w Ameryce”. Ponadto została uhonorowana przez The Wall Street Journal jako „Najlepiej zarządzana firma w USA”, przez Glassdoor nagrodą „Top Places to Work”, a przez Achievers nagrodą „50 Most Engaged Workplaces™ Award”. CR England zobowiązuje się do odwdzięczenia się społeczności poprzez walkę z głodem małych dzieci – dzieciństwo bez głodu. Dlatego część przychodu uzyskanego z każdego dostarczonego ładunku firma przeznacza na karmienie dzieci, w myśl zasady – jeden przychód, jedno nakarmione dziecko.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent