W połowie roku Rosenbauer przekazał straży pożarnej z niemieckiego Landsberg – lokalnej straż pożarna Gollma ciężki terenowy samochód ratowniczo-gaśniczy z serii:MT (Modular Technology – Technologia Modułowa) – typ GTLF Bazuje on na 3-osiowym podwoziu MAN z serii TGS – typ 33.480 6×6 BB CH,m o rozstawie osi 3900 mm, z silnikiem o mocy maksymalnej 353 kW/480 KM oraz z wyłącznie pojedynczym ogumieniem. Inne kluczowe wyróżniki tego samochodu to krótka, dzienna, 3-osobowa kabina o układzie miejsc 1+2 oraz w pełni mechaniczne zawieszenie, oparte na resorach piórowych.

Wykonana przez Rosenbauera zabudowa powstała z materiałów odpornych na korozję. Dach ma postać pokładu roboczego w wydaniu antypoślizgowym. Boczne skrytki na sprzęt i wyposażenie w liczbie po dwie na każdą stronę – z przodu większa/dłuższa, z tyłu/na tylnym zwisie mniejsza/krótsza, są zamykane u środku i na górze lekkimi aluminiowymi żaluzjami wodo- i pyłoszzelnymi, u dołu zaś ochylanymi do dołu podestami, ułatwiającymi dostęp do pozycji umieszczonych wyżej. Pojemność zbiornik na wodę określono na 9000 l. Autopompa N35 cechuje się wydajnością nominalną 3500 l/min, a dachowe, zdalnie sterowane działko wodno-pianowe RM24M – 2400 ;/,om. Do tego kompletacja obejmuje wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy: Fireco.

Zasadnicze wymiary tego pojazdu to – dł. x szer. x wys. – 8550 x 2500 x 3570 mm, natomiast dopuszczalna masa całkowita 25000 kg.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent