W Scanii często podkreśla się, że podmiot pozostaje liderem w przekształcaniu świata transportu w bardziej zrównoważony świat. Niemniej nie może tego zrobić sam. Mając 124 istniejące ciężarówki Scania na gaz, brazylijska firma transportowa Reiter Log zamówiła dodatkowe 124 tego samego rodzaju. To czyni ją jednym z wielu klientów, którzy wybierają zrównoważony sposób prowadzenia swojej działalności.

Wszystko zaczęło się w 2021 roku, kiedy Reiter Log zakupił pierwszą partię 124 ciężarówek zasilanych CNG i biometanem. W 2022 roku przedsiębiorstwo zrobiło kolejny krok na drodze do zrównoważonego rozwoju, zwiększając flotę ciężarówek na gaz o 100%. Vanessa Reiter Pilz, dyrektor ds. środowiska, spraw społecznych i rządu (ESG) w Reiter Log, mówi „Wierzymy, że jesteśmy częścią zrównoważonego ekosystemu i dziękujemy firmie Scania za zapewnienie nam sposobów na wspólną podróż”.

Trwałe partnerstwo

Dla Scanii bycie partnerem Reitera wzmacnia znaczenie wspólnej pracy nad transformacją sektora transportu. Silvio Munhoz, kierownik operacji handlowych Scania w Brazylii, komentuje „Jesteśmy wdzięczni za zaufanie do Scanii i koncentrację na zrównoważonym rozwoju, którą dzielimy od jakiegoś czasu. Musimy znaleźć firmy transportowe, które wierzą w zrównoważony rozwój, rozumieją wartość i są w stanie stworzyć zrównoważony łańcuch z korzyścią dla społeczeństwa. Tak właśnie dzieje się w przypadku naszej współpracy z firmą Reiter”.

Firma założona w 2008 roku ma siedzibę w Nova Santa Rita w południowej Brazylii. Działa na terenie całej Brazylii i sąsiednich krajów, takich jak: Argentyna, Chile, Urugwaj, Paragwaj i Boliwia.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent