BAS Mining Trucks niedawno dostarczył nową wywrotkę 10×4 do firmy Vicat we Francji. To pierwsza ciężarówka górnicza BAS dla Vicat. Wywrotka ma ładowność 55 ton i posłuży do transportu mieszanki wapienia i gliny na odległość maksymalnie 2 kilometrów.
VICAT
Z roczną produkcją przekraczającą 30 milionów ton, Vicat to największy francuski producent cementu. Cement Vicat jest używany na całym świecie w tak różnych projektach, jak wieżowce, elektrownie wodne, mosty i wiadukty. To surowiec do wyrobu betonu – drobny proszek mineralny otrzymywany przez wypalanie i mielenie mieszaniny pokruszonego kamienia wapiennego i gliny.
WYWROTKA BAS MINING 10×4
Nowa 5-osiowa wywrotka BAS Mining 10×4 dostała krótką, dzienną kabinę oraz pojedyncze ogumienie na trzech pierwszych osiach i bliźniacze na dwóch tylnych napędowego tandemu. Służy ona do transportu materiału z obszaru robót strzałowych do kruszarki, zrzucając go bezpośrednio do samej kruszarki. Do tej pory używano do tego tradycyjnych wozideł. Vicat ma bardzo wysokie standardy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Dlatego w swoich pojazdach i maszynach już stosują biodiesel. Ponadto przy tej samej ładowności wywrotka BAS Mining 10×4 zużywa trzy razy mniej paliwa niż tradycyjne wywrotki, które jeżdżą po terenie. To ogromny krok naprzód w osiąganiu ich zrównoważonych celów.
KONSERWACJA
Wywrotka BAS Mining 10×4 pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a konserwacja i naprawy będą przeprowadzane we własnym warsztacie Vicats. 
Części są dostarczane przez lokalnego dealera samochodów ciężarowych Volvo w Lyonie.

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producent