IVECO po raz pierwszy w swojej historii odnawia całą gamę swoich produktów i usług, dokonując największej inwestycji w historii. Nowoczesna oferta multienergetyczna uzupełniona bogatym portfolio usług zapewniających kompletne rozwiązania w zakresie mobilności. Wprowadzenie na rynek stanowi wynik strategii IVECO mającej na celu wprowadzanie zmian oraz opartej na czterech filarach: produktywności biznesowej, zrównoważonym rozwoju, doświadczeniach kierowcy i łączności. Ta nowa tożsamość marki oznacza początek nowego rozdziału w historii podmiotu.

IVECO zaprezentowało odnowienie swojego pełnego asortymentu produktów i usług klientom, dealerom, partnerom i prasie międzynarodowej podczas wydarzenia inaugurującego, które odbyło się w Barcelonie w Hiszpanii. Temat wydarzenia „BĄDŹ ZMIANĄ” to zaproszenie do przyłączenia się do IVECO w procesie wprowadzania zmian w celu sprostania wyzwaniom przyszłości. W ciągu ostatnich czterech lat marka poświęciła swoją energię i zasoby, aby przewidywać szybką ewolucję rynku. Inwestuje w odnawianie swoich wyrobów w oparciu o potrzeby i oczekiwania klientów, przyspieszając innowacje poprzez partnerstwo z przodującymi w swojej klasie graczami z branży. Opracowała ofertę produktów wieloenergetycznych, aby zapewnić klientom zrównoważone i opłacalne rozwiązania spełniające wszelkie potrzeby biznesowe. Przyspieszyła rozwój oferty pojazdów elektrycznych i utworzyła dedykowane centrum produkcyjne w Ulm w Niemczech, gdzie powstaje pierwsza ciężka elektryczna ciężarówka IVECO. Firma stała się bardziej połączona z przedsięwzięciami klientów, budując kompleksowy ekosystem wokół ich pojazdów i wymagań, co stanowi kolejny krok naprzód w strategii serwicyzacji. W niezwykle dynamicznej branży IVECO szybko ewoluowało, stając się zaufanym partnerem swoich klientów, wspierającym ich w radzeniu sobie ze zmianami i skutecznym pokonywaniu wyzwań.

Luca Sra, prezes jednostki biznesowej pojazdów ciężarowych w Grupie Iveco , powiedział „Dążenie do zmian to praca na pełny etat, której przez ostatnie cztery lata poświęciliśmy wszystkie nasze zasoby. W 2019 roku rozpoczęliśmy nową podróż, wprowadzając głęboką ewolucję IVECO, skupiając uwagę na kliencie i dostosowując naszą ofertę do jego potrzeb, przez cały cykl życia pojazdu i poza nim. Pracowaliśmy ciężko i szybko, wzmocnieni zaufaniem, jakim obdarzyli nas nasi klienci, i dziś otwieramy nowy rozdział w naszej historii. Wraz z wprowadzeniem na rynek pełnej gamy modeli w roku modelowym 2024 demonstrujemy naszą zdolność do nieustraszonego podążania do przodu i walki w narożniku naszych klientów, wspierając ich sukces za pomocą ekosystemu mobilności 360 stopni, wyboru technologii, która najlepiej odpowiada ich potrzebom we wszystkich segmentach, i najbogatszą ofertę usług.„

Odnowienie całej gamy IVECO oznacza, że na rynek wchodzi nowoczesna linia produktów wieloenergetycznych. IVECO bowiem po raz pierwszy w swojej historii odnowiło na raz całą gamę wyrobów, inwestując w to 1 miliard EUR, co oznacza największy wydatek celowy, jaki kiedykolwiek został poniesiony. Opracowując tę gamę pojazdów skupiono się na czterech filarach: produktywności biznesowej, doświadczeniu kierowcy, zrównoważonym rozwoju oraz łączności.

Nowe funkcje i innowacje, opracowane wokół działalności klienta i mające na celu uczynienie życia kierowców łatwiejszym i wygodniejszym, obejmują wszystkie systemy aut. Ulepszenia dotyczą napędu, jak przykładowo wprowadzenie nowoczesnego silnika w segmencie wariantów klasy tonazowej ciężkiej, ergonomię poprzez przyjęcie funkcjonalności i charakteru zorientowanego na kierowcę i przypominającego samochód, po zaawansowany interfejs człowiek-maszyna z ulepszoną technologią pokładową zabezpieczającą bezpieczniejszą jazdę.

Dążenie IVECO do popychania społeczeństw do przodu i wspierania zrównoważonej transformacji branży transportowej leży u podstaw jego wieloenergetycznego podejścia, oferującego klientom wybór technologii, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom operacyjnym i biznesowym . Kierując się zasadą, że technologia musi dostosować się do misji i spełniać jej cele, IVECO opracowało elektryczne wersje swoich lekkich i ciężkich pojazdów, jednocześnie stale udoskonalając modele z silnikiem spalinowym, w tym zasilane gazem ziemnym, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko.

Najszersza oferta usług zapewniających kompletne rozwiązania w zakresie mobilności

Koncern uzupełnia swoją ofertę pojazdów o szybko rozwijający się ekosystem rozwiązań – Usługi IVECO – zaprojektowane, aby wspierać klientów w łatwym i efektywnym zarządzaniu pojazdem lub flotą, obniżać całkowity koszt posiadania i zapewniać bezpieczeństwo ich działalności – tzn rentowność. W ofercie znajdują się także usługi mające na celu poprawę życia kierowców na drodze, wzrost ich komfortu i bezpieczeństwa. Przy tym wytwórca wspiera swoich klientów w przejściu na mobilność zeroemisyjną za pomocą usług dedykowanych eMobility, których zadaniem jest ułatwienie przejścia na pojazdy elektryczne poprzez zwiększenie produktywności, zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania oraz maksymalizację zasięgu pojazdu i efektywności energetycznej. GATE (Green&Advanced Transport Ecosystem) to innowacyjny, kompleksowy model biznesowy typu pay-per-use, umożliwiający długoterminowy wynajem „ekologicznych” pojazdów użytkowych, zapewniający „spokój ducha” klientom chcącym uzyskać dostęp do mobilności elektrycznej. Dodatkowo IVECO CAPITAL proponuje klientom kompleksowe rozwiązania finansowe dla pojazdów elektrycznych oraz całej gamy IVECO, w tym usługi finansowe, leasingowe i ubezpieczeniowe na wszystkich rynkach.

Nowe logo IVECO: potężny symbol zmian

IVECO zapoczątkowało nowy rozdział w swojej historii – kulminację procesu rozpoczętego 48 lat temu – wraz z odkryciem nowej tożsamości marki, która ucieleśnia koncepcję zmiany. Nowe logo jest wysokie w kolorze czarnym i wyraża dynamikę oraz innowacyjność firmy, jednocześnie zachowując powiązanie z historią marki: błysk światła w niebieskim, energetycznym kolorze w jego sercu reprezentuje skrzyżowanie dziedzictwa IVECO i jego nowej przyszłości energetycznej.

Ta nowa tożsamość marki ilustruje, w jaki sposób IVECO postępuje, aby służyć szybko rozwijającemu się nowoczesnemu społeczeństwu, zachowując przy tym silny związek ze swoimi solidnymi korzeniami, oraz będzie towarzyszyć ewolucji produktów i usług IVECO w nadchodzących latach.

   Tekst: Jarosław Brach

   Zdjęcia: Producent