Cure Waste Management odbiera pierwsze 7 pojazdów
Firma Cure Waste Management odebrała 7 w pełni elektrycznych śmieciarek DAF CF Electric. Ciche i bezemisyjne pojazdy 6×2, wyposażone w w pełni elektryczny system załadunku bocznego VDL i będą wykorzystywane do wywozu śmieci z gospodarstw domowych w holenderskich obszarach Eindhoven, Valkenswaard i Geldrop-Mierlo.
Cure Waste Management to wspólne przedsięwzięcie władz lokalnych w Eindhoven, Geldrop-Mierlo i Valkenswaard. Podmiot odbiera śmieci z prawie 150 000 gospodarstw domowych, w tym odpady komunalne, papier, plastik, szkło i odpady organiczne. Cure Waste Management prowadzi również cztery centra recyklingu w regionie Eindhoven.
Kolejne 7 elektrycznych pojazdów DAF w drodze
Niedawno dostarczone CF Electric otrzymały zabudowę systemem widłowego załadunku bocznego VDL, umożliwiającego ciche i w pełni automatyczne opróżnianie pojemników na odpady. Cure Waste Management wkrótce odbierze dostawę kolejnych 7 takich ciężarówek DAF CF Electric, z których sześć będzie wyposażonych we w pełni elektryczną tylną ładowarkę. Siódma ciężarówka dostanie zaś system czyszczący do czyszczenia pojemników na odpady zarówno naziemne, jak i podziemne.
Zrównoważony rozwój jako ambicja
Frans van Strijp, dyrektor zarządzający Cure Waste Management, ocenia „Staramy się pracować w sposób jak najbardziej zrównoważony, a ta seria w pełni elektrycznych pojazdów CF Electric doskonale wpisuje się w te ambicje. Ciężarówki zapewniają cichy i bezemisyjny odbiór śmieci, co jest świetną wiadomością dla mieszkańców Eindhoven, Valkenswaard i Geldrop-Mierlo. A nasza zupełnie nowa stacja ładująca umożliwia nam szybkie ładowanie wielu pojazdów jednocześnie”.
Informacje o modelu DAF CF Electric
Serce CF Electric stanowi silnik elektryczny o mocy 210 kW (moc szczytowa 240 kW) zasilany przez akumulatory o pojemności 350 kWh (skutecznie 315 kWh). Daje to ciężarówce zasięg około 200 kilometrów.
DAF: rozwiązania elektryczne do każdego zastosowania
DAF oferuje kompleksową serię pojazdów w pełni elektrycznych. Ciężarówki mają zasięg od 200 do 500 kilometrów i, w zależności od modelu, są przeznaczone do użytku w warunkach miejskich, regionalnych i krajowych. Poza tym DAF nie tylko dostarcza najwyższej klasy elektryczne ciężarówki, ale także aktywnie wspiera klientów, udzielając im dostosowanych porad zakupowych oraz korzystając z zaawansowanych modeli symulacji tras, zapewniających płynne przejście na korzystanie z bezemisyjnych e-ciężarówek. DAF proponuje też swoim klientom pełny pakiet usług specjalistycznych, w tym stacje ładowania PACCAR oraz szkolenia z prowadzenia pojazdów elektrycznych.

 

  Tekst: Jarosław Brach

  Zdjęcia: Producenta