Z telematyką przyczepy TrailerConnect, cyfrowym pokładowym systemem ważenia oraz z przestrzenią bagażową i tylną kamerą
Naczepa wywrotka Schmitz Cargobull S.KI imponuje nie tylko zwiększoną ładownością, ale także wygodną obsługą oraz stałą i niezawodną jakością produktu. Ten zoptymalizowany pod względem masy i uniwersalny pojazd budowlany ma pojemność ładunkową 24 m3. Odpowiednio ukształtowana tylna klapa wahadłowa nadaje się szczególnie do wyładowań niezupełnych. Popularny wśród kierowców elektrycznie przesuwana górna plandeka osłonowa umożliwia szybkie i bezpieczne otwieranie i zamykanie za pomocą pilota.
Schmitz Cargobull wyposaża też wszystkie naczepy wywrotki S.KI w system telematyki TrailerConnect w standardzie. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pojazdu obejmuje różne funkcje monitorowania i sterowania, które można indywidualnie zaprojektować zgodnie z wymaganiami klienta. Poza standardowymi funkcjami, takimi jak sprawdzanie danych roboczych EBS lub system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS), dostępne są teraz funkcje opcjonalne, takie jak asystent pochylenia lub wskaźnik zużycia klocków hamulcowych.
Układ TPMS w czasie rzeczywistym monitoruje ciśnienie w oponach i ostrzega o nagłej lub stopniowej utracie tego ciśnienia. Wczesne ostrzeganie odbywa się za pośrednictwem portalu TrailerConnect, e-maila, SMS-a lub aplikacji beSmart dla kierowców bądź aplikacji beUpToDate dla dyspozytorów, w ten sposób zwiększając bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg i ładunku. Oznacza to, że można uniknąć przebić i kosztownych szkód następczych oraz zminimalizować zużycie opon i paliwa. Co więcej, w umowie full service firmy, oprócz znanych już korzyści, takich jak zwrot kosztów wymiany zużytych opon, regularne przeglądy floty, pomoc drogowa na terenie całej Europy, wymiana systemu monitorowania ciśnienia w oponach wliczona jest w cenę pakietu.
Cyfrowy pokładowy system ważenia
Aby uniknąć przeciążeń i zapewnić optymalny rozładunek, Schmitz Cargobull oferuje jako opcję nowy pokładowy system ważenia. Pojazdy i drogi są zatem narażone na mniejsze zużycie, co pozwala uniknąć surowych kar za przeciążenia. Pokładowy system ważenia pozwala kierowcy określić i udokumentować obciążenie naczepy wywrotki w miejscu załadunku. Nie ma konieczności podjeżdżania do stacjonarnej wagi kontrolnej, co pozwala zaoszczędzić czas.
Ładunek o prawidłowej masie zwiększa bezpieczeństwo jazdy i ruchu drogowego oraz efektywność ekonomiczną. Wyposażenie i marka pojazdu ciągnącego nie mają wpływu na działanie układu ważącego. Pokładowy system ważenia rejestruje obciążenie siłowników hydraulicznych i podwozia, aby określić aktualną ładowność pojazdu. System ważenia, kalibrowany fabrycznie, jest dla klienta szczególnie ekonomiczny i solidny, aby wytrzymać trudne warunki pracy naczepy wywrotki. Obsługa jest intuicyjna za pomocą smartfona lub tabletu za pośrednictwem aplikacji beSmart. Ustalone dane dotyczące ładowania kierowca może uzyskać bezpośrednio po procesie ważenia. Dane są następnie przesyłane do portalu TrailerConnect i tam dalej przetwarzane.
Innowacyjny osprzęt – pojemnik ładunkowy i systemy kamer cofania
Aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy, dostępne są opcjonalne kamery załadunkowe i tylne. Kamera przestrzeni ładunkowej gwarantuje wygodny podgląd ładunku w korycie ładunkowym. Zmniejsza to ryzyko wypadków dla kierowcy, gdyż może on z łatwością śledzić proces załadunku z kabiny za pomocą kamery. Podczas wysypywania i cofania tylna kamera zabezpiecza niezbędny przegląd i chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi kolizjami. Jednocześnie zwiększa to bezpieczeństwo ruchu drogowego, ponieważ kamera wskazuje na obiekty lub osoby znajdujące się za pojazdem, których nie można zobaczyć w lusterku zewnętrznym.
W związku też z faktem, że wszystkie niezbędne czynności robocze da się wykonać z kabiny auta, bezpieczny i ergonomiczny sposób pracy kierowcy jest zagwarantowany dzięki innowacyjnemu wyposażeniu, na które składają się pneumatyczne zabezpieczenie przed wjechaniem pod pojazd, elektrycznie sterowany dach przesuwny, pokładowy system ważenia i kamery wspomagające.
Ramy podwozia naczep wywrotek S.KI o konstrukcji stalowej w codziennym użytkowaniu zawsze charakteryzowały się równowagą pomiędzy optymalizacją masy, solidną trwałością i stabilnością wywrotu. Schmitz Cargobull daje klientom dziesięcioletnią gwarancję na przerdzewienie generacji ram S.KI w wersji ocynkowanej. Wariant z malowaną ramą zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed korozją. Klienci korzystają z wysokiej wartości odsprzedaży ze względu na mniejszą utratę wartości. W zależności od zastosowania, obciążenia i pożądanej objętości rynny ładunkowej są dostępne cztery różne długości (długości systemowe 7,2, 8,2, 9,6, 10,5 m), każda w odmianie STANDARD i LEKKIEJ. Można także wybrać wersję do szczególnie dużej ładowności lub wersję HEAVY-DUTY do szczególnie ciężkich zastosowań.
Stalowa okrągła obudowa o zoptymalizowanej masie jest dostępna na rynku od dwóch lat
Wytrzymała i uniwersalna okrągła rynna stalowa o pojemności załadunkowej 24 m3 do stosowania na placach budowy przy zmniejszeniu masy o 180 kg została po raz pierwszy zaprezentowana na targach IAA 2022 i od tego czasu sprawdziła się w codziennym zastosowaniu praktycznym. Szeroka, płaska podłoga zapewnia nisko położony środek ciężkości, a tym samym optymalne właściwości jezdne i równomierne zużycie. Nowo zaprojektowane górne pasy o zoptymalizowanym przekroju poprzecznym zapewniającym większą sztywność pionową i poziomą oraz dodatkowo poprawiają stabilność stalowej okrągłej rynny. Znacznie zmniejszono również boczne odkształcenie górnego pasa pod wpływem nacisku obciążenia, co umożliwia lepsze właściwości jezdne i większą niezawodność funkcjonalną pokryw rynien w konstrukcji z dachem przesuwnym. Konstrukcja klapy tylnej ściany też została zoptymalizowana pod kątem trudnych warunków pracy w transporcie materiałów sypkich.

*Pojazd referencyjny (S.KI Solid 7.2 z wysokością ścian bocznych 1460 mm i kombinacją podłogi i ścian bocznych 5/4 mm z klapą tylną na górze)

 

     Tekst: Jarosław Brach

     Zdjęcia: Producent